"KREATYWNI,  OTWARCI, CIEKAWI ŚWIATA"

    SZKOŁA PODSTAWOWA  NR 6  IM. KS. DR. B. SYCHTY

w Kościerzynie

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA GIMNAZJUM NR 1

16 października 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 1 odbyła się uroczystość nadania Gimnazjum nr 1 imienia ks. dr. Bernarda Sychty. Tego dnia  szkoła obchodziła również  30 – lecie istnienia.

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZY

W dniu 3 października uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu aktorów z Fundacji „Grupa T” z Torunia. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl profilaktyczno-wychowawczy dotyczący cyberprzemocy i bezpieczeństwa w Internecie pt.” Zaplątani w sieci”. Aktorzy uświadomili dzieciom, że prześladowanie przez Internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. Ponadto ukazali, w jaki sposób korzystać ze smart- fonów i tabletów, aby nie wpaść w sieć uzależnienia. Uczniowie świetnie się bawili, a aktorzy udowodnili, że można wesoło i aktywnie spędzać czas, niekoniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego. Była również niespodzianka – nauka Zumby.

Oprac. Mariola Korpalska

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 

W środę 26 września 2018 roku w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tego dnia promowaliśmy znaczenie języków obcych we współczesnym świecie, a także zwróciliśmy uwagę na fakt, iż uczenie się języków pomaga wzajemnie się zrozumieć, ciekawiej żyć i przy okazji dobrze się bawić.

W tym roku szkolnym postawiliśmy na muzykę, ruch oraz dobrą zabawę. Uczestnicy z różnych klas mieli okazję zaprezentować swoje talenty w muzycznym KARAOKE. Była to wspaniała możliwość zachęcenia wszystkich do nauki języków obcych. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie świetnie się bawili, śpiewali i tańczyli. Dzięki temu zobaczyli, że warto zdobyć wiedzę o innych narodach i ich językach.

Tego dnia każdy uczeń miał możliwość przebrania się w strój lub barwy kraju europejskiego. Dzięki temu w czasie przerw korytarze były pełne flag i uczniów w kolorowych strojach. Spośród uczniów w najciekawszych przebraniach wybrano zwycięzców i wyróżniono ich na zajęciach lekcyjnych.

Dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły przygotowano FOTOBUDKĘ, w której każdy mógł wcielić się w rolę obywatela wybranego kraju europejskiego. Była to fantastyczna okazja do upamiętnienia zabawnych i niezapomnianych pamiątek tego święta. To stanowisko dawało gwarancję zachęcenia uczniów do popularyzacji języków, jak i do dobrej zabawy.

W czasie obchodów Dnia Języków uczniowie mieli także możliwość spróbować słodkości kojarzonych z krajami anglojęzycznymi. Grupa dziewcząt z klas IIIb i IIIa gimnazjum przygotowała stoisko z muffinkami (upieczonymi według przepisu N. Lawson), a kulminacyjnym punktem uroczystości był tort z flagą Wielkiej Brytanii, który uczennice klasy IIId sprzedawały na cele dobroczynne.

Ważnym elementem dnia były także konkursy promujące naukę języków obcych. Uczniowie przygotowali wiele pięknych i wartościowych prac, w związku z czym wybór zwycięzców był bardzo trudny. Zwycięzcami w następujących kategoriach zostali:

„Symbol państwa europejskiego”

I miejsce Paweł Stegart kl.Vc

II miejsce  Agnieszka Cichosz kl. Vb

III miejsce – Kacper Połom kl. Vd

wyróżnienie  Maxymilian Kozieł kl IVc

„Hasło w języku angielskim propagujące naukę języków obcych”

I miejsce  Zuzanna Okuniewska kl. VII a

II miejsce  Zuzanna Klasa i Julia Hinca kl. VIIa

„Hasło w języku angielskim i języku niemieckim propagujące naukę języków obcych”

I miejsce  Olaf Szarmach kl. IIIe gimnazjum

II miejsce Łukasz Marcholewski kl. III a gimnazjum

III miejsce Adrian Pałasz kl. IIIe gimnazjum

Zwycięzcom gratulujemy!

FOTOGALERIA >>>

Oprac. H. Szuta, J. Norek


PIERWSZE POTYCZKI SZACHOWE

Szachiści naszej szkoły we wrześniu uczestniczyli w eliminacjach miejskich w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach drużynowych. W eliminacjach miejskich wzięły udział 4 ekipy w młodszej grupie oraz 3 w starszej. Drużyna ze szkoły podstawowej wygrała dwa mecze po 4:0 i w meczu o pierwsze miejsce wystarczał jej remis. Niestety, w ostatnim meczu po zaciętej walce przegrała 3:1 i ostatecznie zajęła 2 miejsce. Wszystkie swoje partie wygrała Eliza Rekowska. Drużyna z gimnazjum występująca w amatorskim składzie i bez jednego zawodnika,  przegrała dwa pojedynki i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Na zakończenie zawodów nasi zawodnicy otrzymali medale, a drużyny dyplomy.

W skład drużyny ze szkoły podstawowej wchodzą: Eliza Rekowska (Vd), Wiktor Tabarkiewicz (Vd),  Milan Kirchen (IVa) oraz kapitan Maciej Łącki (Vb).

W skład drużyny z gimnazjum wchodzą: Dominika Kuszowska (IIIc), Grzegorz Stencel (IIIb) oraz kapitan Kamil Kasperczyk (IIIc).

FOTOGALERIA >>>

Oprac. Marek Ferdynus

AKCJA EKOLOGICZNA

Dnia 21 września uczniowie szkoły podstawowej klas: IVd, Vb, VIc i VIIa wraz z wychowawcami brali udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata - Polska”, w tym roku pod hasłem: „Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

FOTOGALERIA >>>

  Oprac. Beata Chwarzyńska
 Koordynator akcj


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W poniedziałek, 3 września, szkolne korytarze i sale lekcyjne na długie 10 miesięcy ponownie wypełniły się uczniowskim gwarem. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Jest to ostatni rok, który kończyć będą uczniowie gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta – p. Michał Majewski. Przedstawił on zgromadzonym na uroczystości nową panią dyrektor – p. Małgorzatę Kreft, która zastąpiła na tym stanowisku p. Grażynę Nykiel. 

Naukę w szkole podstawowej rozpoczęli uczniowie trzech klas pierwszych. Dla nich i dla ich rodziców był to bardzo ważny dzień. Dzieci poznały swoich wychowawców i kolegów. 

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce i sporcie, a pracownikom szkoły satysfakcji z wykonywanej pracy.


FOTOGALERIA >>>PIŁKARZE RĘCZNI NA OBOZIE KONDYCYJNYM W PCM GARCZYN INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W ostatnich dniach wakacji od 21 do 27 sierpnia 2018 r. piłkarze ręczni z SP nr 6 SOKÓŁ Kościerzyna przebywali na obozie kondycyjnym w PCM Garczyn. W zgrupowaniu wzięło udział 35 zawodników i trzech trenerów - Ewa Kuźma - kierownik obozu, Mariusz Czaja, Janusz Kuźma. Dzięki wspaniałej pogodzie, bardzo dobremu wyżywieniu i wzorowej atmosferze w ośrodku zamierzenia treningowe zostały zrealizowane w całości. Mimo ciężkich treningów humory wszystkim dopisywały. Młodzież podczas wspólnych dyskotek, spotkań i meczów towarzyskich miała możliwość zawarcia nowych znajomości z kolegami i koleżankami innych obozów przebywających w Garczynie. Dodatkową atrakcją była kąpiel w jeziorze i możliwość sprawdzenia swojego oka podczas strzelania z karabinu kbks na strzelnicy. Ostatni wieczór uczestnicy mile spędzili czas przy wspólnym ognisku piekąc pyszne kiełbaski i śpiewając piosenki. Do zobaczenia na parkietach hal sportowych podczas meczów. Spotkamy się za rok w Garczynie.

FOTOGALERIA >>>


Dodatkowe menu
Z kalendarza
  1 października - Dzień Muzyki
14
października - Dzień Edukacji Narodowej
19
października - Dzień Ratownika
24
października - Dzień ONZ
31
października - Dzień Oszczędności