UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA GIMNAZJUM NR 1

BADACZ WODY

Uczniowie Gimnazjum nr 1 przyłączyli się  do międzynarodowego projektu „Badacz wody”.

Zespół „Badacze każdej kropli”, którego opiekunem jest p. Kazimiera Lidke, realizuje zadania dotyczące oszczędzania wody. Celem programu jest zaoszczędzenie 240 000 m3 wody oraz propagowanie jej wartości wśród rówieśników i społeczności miasta. Podczas realizacji projektu uczestnicy mają możliwość:

·       wykonywania działań związanych z wodą i problemami dotyczącymi wykorzystania i ochrony wody,

·       organizowania lokalnych festiwali wody, za co grupa otrzymuje punkty i zdobywa nagrody,

·       stworzenia zasobów wiedzy i umiejętności, którymi będzie się można dzielić.

Nasz zespół do 8 czerwca 2016r. zgromadził już 1340 punktów. Przyczyniliśmy się do podniesienia świadomości mieszkańców Kościerzyny w zakresie tego, jak duże jest znaczenie wody dla każdego człowieka i dla życia na Ziemi. Program zakończy się we wrześniu 2016r. Mamy nadzieję, że z pozytywnym wynikiem dla naszego zespołu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami!

Zespół „Badacze każdej kropli"

Link do strony uczestników projektu   http://badaczewody.wix.com/koscierzyna

Link do programu   http://www.badaczwody.pl/

FESTIWAL WODY

Uczniowie klas II gimnazjum biorą udział w programie Badacz Wody. Szkoła została wybrana gospodarzem Festiwalu Wody.

Festiwal Wody w naszej szkole odbył się w ramach szkolnego festynu. Impreza co roku cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, więc uznaliśmy, że z naszymi przesłaniami trafimy do dużej grupy odbiorców. W tym dniu w szkole odbyły się rozgrywki sportowe i występy artystyczne najmłodszych. Przygotowano też wiele różnorodnych stoisk. Nasz zespół  „Badacze każdej kropli” przygotował stoisko związane z udziałem w światowym programie Badacz Wody.

W ramach festiwalu przygotowaliśmy:

1.      Przedstawienie pt.  „Z czym kojarzy mi się woda?”, które zaprezentowaliśmy społeczności szkolnej na korytarzu szkoły.

2.      Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-1 szkoły podstawowej w ramach projektu Badacz Wody.

3.      Konkurs fotograficzny „Jeziora i rzeki naszego powiatu w obiektywie” dla uczniów klas IV-VI.

4.      Konkurs Wiedzy dla uczniów klas I-II gimnazjum  „Quiz ekologiczny” pt. ,,Woda, jej mieszkańcy i zagrożenia’’.

5.      Baner informujący o Festiwalu Wody.

6.      Gry:

·        planszową - Oszczędzamy wodę,

·        trójwymiarową  - Cenna woda.

7.      Badanie chemiczne wody z Jeziora Kaplicznego.

8.      Wystawę plakatów i prac plastycznych

9.      Kartki z kroplami wody w celu złożenia deklaracji do oszczędzania każdej kropli.

Korzystając z mikrofonu, poinformowaliśmy zebranych o tym,  jak ważna jest woda w życiu codziennym. Musimy pamiętać, że bez wody nie ma życia. Powinniśmy się cieszyć, że ją mamy  i musimy chronić ją najlepiej, jak potrafimy. Propagujemy oszczędzanie wody, nawet w małych ilościach. Zakręcenie kranu podczas mycia zębów, prysznic zamiast kąpieli w wannie czy podlewanie roślin deszczówką to proste czynności, które możemy wykonywać każdego dnia. Zaoszczędzenie kilku kropli każdego dnia to już sukces.

Przybyłych na festyn zaprosiliśmy do naszego stoiska, na którym prezentowaliśmy nasze dotychczasowe działania. Dla odwiedzających nas przygotowaliśmy różne atrakcje oraz kartki do złożenia deklaracji ratownika każdej kropli dla osób, które zdają sobie sprawę z tego jak ważna jest woda i zamierzają ją oszczędzać.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie festynu. Wspólne działania przyczyniły się do tego, że społeczność lokalna usłyszała o naszych działaniach i każdy może przyczynić się do oszczędzania wody.  Akcja bardzo podobała się rodzicom i uczniom.

KONKURSY:

• KONKURS FOTOGRAFICZNY JEZIORA I RZEKI NASZEGO POWIATU W OBIEKTYWIE DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI.   pobierz
  • KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 0-1 SZKOŁY PODSTAWOWEJ.   pobierz
  • KONKURS WIEDZY DLA UCZNIÓW KLAS I-II GIMNAZJUM -  Quiz ekologiczny pt  Woda jej mieszkańcy i zagrożenia    pobierz
  • ZGŁOSZENIE - KONKURS FOTOGRAFICZNY   pobierz